Bozi Dénes adatlapja
Bozi Dénes
matematika, rajz

WISC-IV intelligencia tesztje alapján (IQ:145; VmI:142; PkI:136; MmI:137; FsI:120) az extrém magas intelligencia övezetbe sorolja kissé szórt intelligencia struktúra mellett. A tíz szubteszt értékpontjai közül a legmagasabb értékeket a Főfogalom (Kj:19 ép), a Mozaik (M:18 ép) és a Számterjedelem (Szter.:19 ép) feladataiban érte el. Magas szintű verbális következtetési képességei mellett a nonverbális logikai funkciói is nagyon jó minőségűek. Munkamemóriája szintén nagyon magas színvonalú. A feldolgozási sebességet mérő szubtesztek erősebb szórást mutatnak (Kód:11 ép; Szk.:16 ép).

Verbális próbák:         Perceptuális próbák:   Munkamemória:        Feldolgozási seb.:

Közös jelentés:    19 ép     Mozaik:           18 ép    Számterjedelem:   19   ép  Kódolás:       11 ép

Szókincs:              16 ép        Képi fog.alk.:    15 ép       Betű-szám sz.:      14 ép     Szimb. ker.:  16 ép

Általános megértés:17 ép     Mátrix:              15 ép